Université Jean Moulin Lyon 3 - FRANCJA

Wymiana informacji pomiędzy studentami.

Re: Université Jean Moulin Lyon 3 - FRANCJA

Postautor: Michal » poniedziałek - 26 marca 2012, 18:30

Dzięki Domi za garść przydatnych informacji.

Ja osobiście liczę na ścieżkę po angielsku.
Orientujecie się może czy przedmioty po angielsku również traktowane są niezwykle prestiżowo i równie trudno je zaliczyć ?

Skoro o ubezpieczeniach już co nieco się dowiedzieliśmy, chciałbym spytać o konto bankowe.
Możecie polecić jakiś konkretny bank ?
Przypuszczam, ze otworzenie konta w banku to jedna z priorytetowych czynności na początku pobytu.
Michal

Postautor: Domimi » poniedziałek - 26 marca 2012, 21:52

na SELFie w większości przypaków jest zupełny lajt, więc nie masz się czego obawiać :)

Co do banku - najkorzystniejsze warunki przy koncie rocznym są chyba w LCL - placówka banku zaraz przy uczelni (chociaż, jeśli mówisz po francusku, to polecam wybór jakiejś innej, załatwisz wszystko bardziej na spokojnie), na kampusie bankomat. Opłata to chyba 1? za rok + ubezpieczenie, jeśli takie bierzesz.
Domimi

Postautor: Anka » piątek - 30 marca 2012, 16:10

A jak wygląda sprawa z zakwaterowaniem? Lepiej wynająć akademik czy może poszukać mieszkania? No i jakie są koszta wynajmu?

Dzięki za wszystkie informacje :)
Anka

Postautor: Michal » poniedziałek - 02 kwietnia 2012, 00:03

Również podpisuję się pod powyższym pytaniem :)
Michal

Postautor: Domimi » poniedziałek - 02 kwietnia 2012, 17:49

Tu nie bardzo umiem Wam pomóc - każda opcja ma swoje plusy i minusy. Dużo zależy od tego, czy chcecie mieć ciszę i spokój (=akademik - tym francuskim daleko do naszych polskich pod względem imprez i jakiegokolwiek zgrania mieszkańców), czy życie bardziej kolektywne, w mieszkaniu w licznym gronie. Dla mnie najważniejszym kryterium była cena, dzięki Association Lyon 3 International dostałam najtańszy akademik z możliwych (z internetem i CAFem płacę niewiele ponad 100?), ale warunki są spartańskie (moje kochane 9m2), a jeśli chodzi o relacje ze współmieszkańcami... hmmm... 3 Polki nadrabiają poziom hałasu i energii za cały akademik...!
Domimi

Postautor: Anka » piątek - 06 kwietnia 2012, 19:44

Domi, powiedz mi jeszcze jak dotarłaś do Lyonu? Samolotem? Tanie linie tam chyba nie latają, więc jedyną opcją jest chyba tylko LOT. No chyba, że można poszukać lotów z przesiadkami w Londynie albo Berlinie. Polecasz jakieś konkretne linie lotnicze?
Anka

Postautor: Domimi » niedziela - 15 kwietnia 2012, 17:59

ja podróżuję autobusami (Sindbad najtańszy) - wbrew pozorom najwygodniej - wsiadasz w Łodzi, wysiadasz w Lyonie, możesz wypakować walizy po brzegi. I jest to dużo tańsze rozwiązanie, bo samolot z przesiadkami wychodzi drogo...
Domimi

Postautor: Anka » czwartek - 07 czerwca 2012, 15:46

Hej :) Co słychać? Jak tam sesja? Kończycie już?

Mam pytanko do tych co już byli w Lyonie, bądź do tych co jadą i są bardziej zorientowani niż ja ;) Czy w przypadku zdecydowania się na akademik, należy wpłacić 325 euro za pomoc w znalezieniu zakwaterowania dla "le service logement"? Tak jest napisane na stronie(http://associnterlyon3.univ-lyon3.fr/formindex/fr/), ale nie wiem czy to właśnie chodzi o akademiki czy o inny rodzaj zakwaterowania? Czy to jest jakaś kaucja zwrotna czy po prostu opłata za rezerwację tego akademika? Może to jest potem jakoś rozliczane czy to po prostu jest taka opłata za usługę? Proszę o pomoc:)

pozdrawiam,
Anka

PS. Powodzenia z zaliczeniami ;)
Anka

Poprzednia

Wróć do Uczelnie/miasto wyjazdu