Wyjazd do Niemiec

Wyjazd do Niemiec

Postautor: tenshi » środa - 14 marca 2012, 18:09

Mam takie dwa pytania dotyczące wyjazdy na stypendium Erasmus do Niemiec.

Na stronie BWZ znalazłam informację, iż w przypadku wyjazdu do Szwajcarii wymagane jest okazanie dokumentu potwierdzającego posiadanie odpowiedniej ilości środków finansowych na każdy miesiąc pobytu. Czy jest tak także w przypadku Niemiec? Niektórzy studenci wyjeżdżający w ubiegłych latach w ramach Erasmusa do Niemiec pisali, że taki dokument był od nich wymagany.

Drugie pytanie czy przy wyjeździe do Niemiec lub Austrii przyda się także paszport czy dowód absolutnie wystarczy?
tenshi

Re: Wyjazd do Niemiec

Postautor: MonikaD » środa - 14 marca 2012, 22:43

kurcze, pierwsze słyszę żeby takie zaświadczenie było wymagane w Niemczech. na stronie mojej uczelni docelowej (Universitat Flensburg) nie ma żadnej takiej wzmianki.
MonikaD

Re: Wyjazd do Niemiec

Postautor: szkupg » czwartek - 15 marca 2012, 09:12

Informacja dotyczy wyjazdów do uczelni szwajcarskich. Warto jednak sprawdzić na stronie uczelni, do której Pani wyjeżdża, czy nie ma takich wymogów. Uczelnie mają prawo zażądać takiego oświadczenia.

Zachęcamy do zapoznania się z procedurą i dokumentami wymaganymi do złożenie/przesłania od przyjeżdżających studentów Erasmusa. Takie informacje powinny być dostępne na stronie internetowej uczelni lub zagranicznym BWZ.
szkupg
Administrator

Wróć do Pytania do BWZ - studia